کمپانی AMD رابط جدید XGMI را معرفی خواهد کرد؛ پرسرعت همانند NVLINK

کمپانی AMD رابط جدید XGMI را معرفی خواهد کرد؛ پرسرعت همانند NVLINK


کمپانی AMD رابط جدید XGMI را معرفی خواهد کرد؛ پرسرعت همانند NVLINK

اشتراک گذاری این مطلب

طبق آخرین اخبار از دسته سخت افزارهای دیجیتالی، کمپانی AMD در آینده نه چندان دور، یک رابط بین کارت‌های گرافیکی را به نام XGMI معرفی خواهد کرد. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

XGMI

برپایه آخرین داده‌های در دسترس قرار گرفته می‌توان گفت، محمتمل است تا در زمان معرفی پردازشگر گرافیکی VEGA20 شاهد یک رابط بین گرافیکی جدید به نام XGMI بود. این اتصال بر پایه سرعت بسیار بالایی خواهد بود که عملکردی در سطح قابلیت NVLINK کمپانی انویدیا خواهد داشت. بر اساس پچ جدید در دسترس قرار گرفته از سوی یک درایور گرافیکی کمپانی AMD، این موضوع کشف شده است. پیشتر نیز برخی اطلاعاتی از محصولات آتی کمپانی AMD طی منبع کد درایور کارت‌های گرافیکی سیستم عامل لینوکس مشخص شدند.

تازه ترین اطلاعات موجود حاکی از آن است که، XGMI یک نوع اتصال همتا به همتا بوده و مبتنی بر استاندارد ارتباطی Infinity Fabric است. این نوع ارتباط برای پردازنده‌های مرکزی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر، کمپانی AMD رابط بین کارت‌های گرافیکی XGMI را به منظور ترکیب چند VGA معرفی خواهد کرد. نظر شما در مورد این رابط جدید چیست؟ نظرات خود را با ما در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید. منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *