کمپانی AMD قیمت نسل اول پردازنده‌های Ryzen Threadripper خود را کاهش داد

کمپانی AMD قیمت نسل اول پردازنده‌های Ryzen Threadripper خود را کاهش داد


کمپانی AMD به تازگی برای موفقیت بیشتر خود در بازار پردازنده‌های بالا رده سری دسکتاپ، قیمت نسل اول پردازنده‌های Ryzen Threadripper خود را کاهش داده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

Threadripper

کمپانی AMD به تازگی سری جدیدی از پردازنده‌های بالا رده خود را معرفی کرده است که با نام نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Threadripper شناخته می‌شوند. در این حال است که کمپانی AMD قیمت نسل اول این پردازنده را کاهش داده است که از همان چیپست و سوکت برخوردار هستند.

طی کاهش قیمت پردازنده‌های اشاره شده این کمپانی، حال مدل Threadripper 1920X که از 12 هسته پردازشی و 24 رشته پردازشی برخوردار است، با قیمت 399 دلار در دسترس است. حال با در نظر گرفتن اینکه، این پردازنده کارایی در حد Core i9-7900X را دارد و Core i7-7800X که از 6 هسته پردازشی، 12 رشته پردازشی و قیمت 390 دلار برخوردار می‌باشد، می‌توان گفت نسل اول پردازنده‌های Ryzen Threadripper کمپانی AMD گزینه‌های بهتری هستند. از سوی دیگر، پردازنده Threadripper 1900X کمپانی اینتل از 8 هسته پردازشی و 16 رشته پردازشی برخوردار می‌باشد و این پردازنده در حال حاضر پس از کاهش قیمت با 299 دلار قابل تهیه است. پردازنده مذکور از 64 خطوط ارتباطی PCIE و کنترلر حافظه چهار کانال برخوردار است.

منبع: TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *