کمپانی AMD کارت گرافیکی جدیدی به نام RX 640 معرفی می‌کند

کمپانی AMD کارت گرافیکی جدیدی به نام RX 640 معرفی می‌کند


طبق آخرین اخبار حوزه فناوری، احتمالا کمپانی AMD قصد دارد تا یک کارت گرافیک جدید در آینده در مدل RX 640 معرفی و روانه بازار کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی یک منبع معتبر، مشخصات تازه منتشر شده از سوی یک فایل حاکی از این است که کمپانی AMD قصد دارد تا در میان کارت های گرافیکی آتی خود مدل RX 640 را به عنوان یک محصول پایین رده عرضه کند. افزون بر این، کارت گرافیک تازه رویت شده از شناسه مشابه با Radeon RX 550X از نسل فعلی را به همراه دارد. با این حال دو نتیجه را می‌توان گرفت؛ اول اینکه AMD این کارت گرافیک را به عنوان محصولی ریبرند شده عرضه می‌کند، و دوم اینکه سری Navi به عنوان توان بخش سری جدید Polaris خواهد بود.

کمپانی AMD قرار است تا سری دیگری از کارت های گرافیکی خود را تحت نامگذاری AMD Radeon RX 3000 عرضه کند. این سری نیز همانند RX 600 قرار است تا مبتنی بر زیر معماری Navi روانه بازار شود. در این حال بهتر است تا طرفداران کارت‌های گرافیک AMD نگرانی از بابت ریبرند نداشته باشند، زیرا سری RX 3000 نسلی تازه و با قدرت بیشتر خواهد بود.

کارت گرفیک Radeon RX 550X از فناوی ساخت 14 نانومتری، 640 واحد پردازشی جریانی، 32 واحد ROP در کنار 16 واحد ROP و دو گیگابایت حافظه اختصاصی ویدیویی GDDR5 با پهنای باند 128 بیت برخوردار است. در مقایسه با پردازشگر گرافیکی نسل جدید اینتل نیز می توان گفت، RX 640 تنها یک کارت گرافیک پایین رده با کارایی نه چندان بالا خواهد بود.

منبع: Techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *