کمپانی AMD کارت گرافیک حرفه‌ای WX 3200 را معرفی کرد

کمپانی AMD کارت گرافیک حرفه‌ای WX 3200 را معرفی کرد


جدیدترین ورود مجدد کمپانی ای‌ام‌دی به حوزه کارت‌های گرافیک حرفه‌ای تحت عنوان WX 3200 نام‌گذاری شده است. تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی معرفی شده از اندازه کوچکی برخوردار بوده و بر پایه استاندارد محصولات تک اسلات طراحی یافته است. هدف از توسعه محصول فوق، فراهم آوردن شتاب محاسباتی و پردازشی مورد نیاز برای نرم‌افزارهای CAD، حتی در کوچک‌ترین سیستم‌های ورک‌استیشن عنوان شده است.

کارت گرافیک WX 3200 برخلاف اندازه کوچک خود از قدرت بالایی برخوردار می‌باشد. تعداد 640 پردازشگر جریانی قرار گرفته در بطن تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی قادرند تا توانی برابر با 1.66 ترافلاپ را به ارمغان آورند که با توجه به میزان انرژی مصرفی کمتر از 50 وات و تأمین کامل آن تنها از طریق شکاف توسعه (محصول از هیچ‌گونه اتصال PCIe اضافی جهت تأمین توان خود برخوردار نیست) رقم بسیار بزرگی به شمار می‌رود. تعداد چهار درگاه DisplayPort 1.4 قرار گرفته در ساختار کارت گرافیک از توانایی فراهم آوردن خروجی تصویر برای چهار نمایشگر 4K و یا یک نمایشگر 8K برخوردار بوده و چهار گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 وظیفه ذخیره‌سازی اطلاعات پردازشی پردازشگر گرافیکی را بر عهده گرفته است.

WX 3200

از جمله دیگر مشخصات فنی کارت گرافیک حرفه‌ای مورد بحث می‌توان به رابط حافظه 128 بیت و پهنای باند 96 گیگابیت بر ثانیه، به همراه برخورداری از تأییدیه‌های ISV جهت پشتیبانی از محدوده وسیعی از نرم‌افزارهای کمپانی‌های گوناگون نظیر Autodesk ،Altair ،Siemens و … اشاره کرد. کارت گرافیک WX 3200 از قیمتی برابر با 199 دلار برخوردار می‌باشد که با توجه به مشخصات فنی و اندازه کوچک خود، از جمله اقتصادی‌ترین محصولات عرضه شده در حوزه تراشه‌های شتاب‌دهنده گرافیکی حرفه‌ای و سیستم‌‎های ورک‌استیشن به شمار می‌رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم‌افزارهای قابل پشتیبانی به وب‌سایت رسمی کمپانی AMD مراجعه فرمایید.

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *