کمپانی MSI از مادربردهای سری X570 خود رونمایی کرد

کمپانی MSI از مادربردهای سری X570 خود رونمایی کرد


کمپانی MSI در جدیدترین اقدام خود نسل نوینی از سخت‌افزارهای مادربرد منحصر به فرد برای پشتیبانی از چیپست X570 کمپانی AMD را معرفی و به‌صورت عمومی در معرض نمایش قرار داده است. محصولات جدید معرفی شده نه تنها بازی بازان، بلکه حوزه تولید محتوا، استفاده دفتری و … را نیز هدف قرار داده و قطعاتی چند منظوره برای استفاده‌های گوناگون به شمار می‌روند. آقای کریس کلی برن، دستیار مدیرعامل و مدیریت عمومی کمپانی ای‌ام‌دی در این باره فرموده است:

“کمپانی ای‌ام‌دی به‌منظور فراهم آوردن طراحی استثنایی سخت‌افزارهای رایانه‌ای و بهترین کارایی موجود برای مصرف‌کنندگان به همکاری نزدیک و تنگاتنگی با کمپانی ام‌اس‌آی پرداخته است. چیپست X570 در جهت پشتیبانی از نسل سوم پردازنده‌های مرکزی سری رایزن و فناوری PCIe 4.0 عرضه شده و در نوع خود یک بهسازی انقلابی در حوزه انتقال داده برای دستگاه‌های PCIe و ذخیره‌سازهای مبتنی بر شکاف توسعه M.2 محسوب می‌شود. ما برای آنچه دو کمپانی فوق برای ارائه به کاربران خود در سر دارند بسیار هیجان زده‌ایم.”

طراحی هیت‌سینک FROZR

به‌منظور پشتیبانی از الگوریتم‌های پیشرفته نسل سوم واحدهای پردازنده مرکزی رایزن، سخت‌افزارهای مادربرد مبتنی بر چیپست X570 کمپانی ام‌اس‌آی به استفاده از طراحی منحصر به فرد Frozr جهت انتقال صحیح و پر راندمان میزان حرارت تولیدی پرداخته‌اند. طراحی فوق به تلفیق سینک جاذب گرما، یک فن خنک‌کننده با بلبرینگ دوگانه و تیغه‌های پروانه‌ای جهت افزایش ماندگاری، بهبود جریان هوا و تولید نویز کمتر پرداخته و فناوری Zero Frozr نیز با توجه به میزان حرارت فعلی چیپست و یا مقادیر درج شده توسط کاربر به تنظیم خودکار سرعت چرخش فن می‌پردازد.

تمامی مادربردهای مبتنی بر چیپست X570 کمپانی ام‌اس‌آی به پشتیبانی از نسل چهارم فناوری PCIe برای وسایل جانبی و دستگاه‌های وابسته به شکاف‌های توسعه پرداخته‌اند. شکاف توسعه منحصر به فرد Lightning Gen4 M.2 قادر است تا پهنای باندی معادل 64 گیگابایت بر ثانیه جهت انتقال اطلاعات را به ارمغان آورده و پتانسیل بیشتری را نسبت به گذشته در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. بر همین اساس شیلد خنک‌کننده Frozr تعبیه شده برای شکاف‌های توسعه M.2 در جهت دفع میزان حرارت تولیدی توسط قطعات و جلوگیری از کاهش راندمان سخت‌افزارهای موجود مورد استفاده قرار گرفته است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

پشتیبانی از فناوری Core Boost و منبع تغذیه دیجیتال IR

فناوری Core Boost اخیراً به یکی از دستاوردهای چشمگیر کمپانی ام‌اس‌آی تبدیل شده است. تکنولوژی مذکور علاوه بر پشتیبانی از واحدهای پردازنده مرکزی چند هسته‌ای، در فراهم آوردن بهترین شرایط موجود جهت افزایش فرکانس و اورکلاک واحد نامبرده نیز از توانایی چشمگیری برخوردار می‌باشد. با توجه به ترکیب طراحی دیجیتال IR به همراه اتصالات هشت پین پردازشگر مرکزی، ارائه جریانی کاملاً روان، دقیق و به دور از هرگونه اختلال به مغز اصلی رایانه شخصی عاملی تضمین شده محسوب می‌شود.

مدار چاپی کلاس سرور

در جهت حفظ و پایداری طولانی مدت عملکرد سیستم، ساختار کلاس مادربردهای سرور در طراحی محصولات معرفی شده مورد استفاده قرار گرفته‌اند که علاوه بر جلوگیری از خم‌شدگی مدار چاپی در اثر نیرو و فشارهای وارده، تأثیرپذیری سیگنال‌های انتقال داده نیز با افزایش 30 درصدی همراه شده است. ذکر این نکته ضروری است که گارانتی تعویض قطعات کمپانی ای‌ام‌دی شرایط بروز آسیب‌های وارده به‌وسیله اورکلاک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، حتی اگر این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض از طریق بسترهای نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری فعال باشد.

بستر نرم‌افزاری Dragon Center اکنون تغییرات مختلفی را به خود دیده و قابلیت پشتیبانی پیش‌فرض از عملکردهای پلتفرم عمومی ویندوز (UWP) جهت بهسازی تطبیق‌پذیری برای تمامی دستگاه‌های گوناگون را فراهم آورده است. ارتقاء رابط کاربری و حرکت بیشتر آن به سمت مؤلفه‌های کاربر پسند در جهت بهبود تجربه استفاده از بستر فوق مفید واقع شده و تجربه‌ای جدید را به ارمغان آورده است. از جمله دیگر قابلیت‌های چشمگیر بستر Dragon Center می‌توان به ادغام تمامی نرم‌افزارهای انحصاری کمپانی ام‌اس‌آی جهت سهولت دسترسی و همگان نمودن در لحظه قطعات مختلف با یکدیگر اشاره کرد.

مادربرد MEG X570 GODLIKE: مجموعه‌ای کامل از ویژگی‌ها

محصول MEG X570 GODLIKE با توجه به طراحی منحصر به فرد و قدرت شگرفت خود همچنان در حال یکه‌تازی در حوزه سخت‌افزارهای مادربرد گیمینگ می‌باشد که نه تنها بازی بازان، بلکه اورکلاکرهای حرفه‌ای را نیز هدف قرار داده است. از جمله ویژگی‌های انحصاری مادربرد فوق می‌توان به داشبورد پویا با برخورداری از نمایشگر OLED جهت نمایش مقادیر متنوعی از شرایط فعلی مادربرد، بسترهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شبکه از جمله Killer xTend، آخرین نسل از فناوری Killer Wi-Fi 6 جهت  فراهم آوردن اتصالات بیسیم بهتر به شبکه گسترده وب و … اشاره کرد. تراشه تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به آنالوگ Xtreme Audio نیز افزون بر تمامی موارد فوق به فراهم آوردن پشتیبانی از ویژگی‌های پیشرفته صوتی برای کسب تجربه‌ای ناب و فراموش نشدنی پرداخته است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

طراحی نوین و منحصر به فرد هیت‌سینک Frozr، افزایش اندازه لوله‌های انتقال حرارت (هیت‌پایپ) و شیلد خنک‌کننده دو روی M.2 از جمله دیگر امکانات مادربرد مورد بحث جهت دفع بهتر گرما و بهبود راندمان به شمار می‌روند. فناوری Mystic Light Infinity II نیز جلوه‌های نورپردازی جدید و چشم‌نوازی را همراه با اثرات انعکاسی بی‌نهایت فراهم آورده است. تجهیزات جانبی باندل شده همراه با مادربرد نظیر کارت توسعه M.2 XPANDER-Z Gen4 و کارت شبکه 10G Super LAN به گسترش قابلیت استفاده از حافظه‌های جامد بیشتر و فزونی سرعت انتقال داده (دانلود محتویات، اجرای بازی‌های رایانه‌ای و یا حتی تماشای فیلم‌های ویدئویی 4K) پرداخته‌اند.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

 مادربرد MEG X570 ACE: تک خالی در بین رقبا

ساختار مادربرد MEG X570 ACE بر پایه طراحی شیک و لوکس طلایی انجام پذیرفته و فناوری انحصاری Mystic Light Infinity به همراه جلوه‌های نورپردازی انعکاسی را با پشتیبانی از تعداد میلیون‌ها میلیون رنگ مختلف برای علاقه‌مندان خود به ارمغان آورده است. تضمین کیفیت شبکه و دسترسی به اینترنت توسط درگاه دوگانه LAN از جمله 2.5G Gaming و Wi-Fi 6 فراهم آورده شده است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

تمامی سخت‌افزارهای مادربرد سری MEG از طراحی گسترش یافته لوله‌های انتقال حرارت بهره برده و ساختاری یکپارچه را به‌صورت متصل به تمامی هیت‌سینک‌های حاضر در سرتاسر مادربرد جهت افزایش سطح اتلاف حرارت را در اختیار دیگر قطعات تشکیل‌دهنده فضای درونی چهارچوب کیس قرار داده‌اند. فناوری صوتی Audio Boost HD با برخورداری از پردازشگرهای پیشرفته و تراشه تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ ESS تجربه‌ای ناب و فراموش ناشدنی را در اجرای بازی‌های رایانه‌ای به ارمغان آورده است. سخت‌افزار مادربرد MEG X570 ACE هر آنچه بازی بازان جهت پیروزی در میدان و نبرد و چیره شدن بر دشمنان خود را نیازمند می‌باشند به‌صورت یکجا در اختیار آنان قرار داده است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

مادربرد PRESTIGE X570 CREATION: شاهکار خود را خلق کنید!

قوه تخیل و خیال‌پردازی خود را با استفاده از مادربرد PRESTIGE X570 CREATION رها سازید. سخت‌افزار نامبرده علاوه بر قابلیت ایستادگی در برابر سربارهای پردازشی و عملیاتی سنگین تولید محتوا، از زیبایی چشم‌نوازی نیز برخوردار بوده و ویژگی‌های منحصر به فردی را با خود به ارمغان آورده است که از جمله آن‌ها می‌توان به درگاه دوگانه LAN (از جمله 10G Super LAN) و Wi-Fi 6 اشاره کرد. درگاه اشاره شده در قسمت دوم پاراگراف قادر است تا پهنای باندی سه برابری و درصد تأخیر کمتری را در دسترسی به شبکه گسترده وب به ارمغان آورده و انعطاف‌پذیری فراتری را در اختیار مصرف‌کنندگان خود قرار دهد. سخت‌افزار مادربرد مورد بحث در حوزه خنک‌سازی نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و طراحی هیت‌سینک Frozr، لوله‌های انتقال حرارت گسترش یافته و شیلد محافظتی M.2 را در ساختار خود میزبانی کرده است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

طراحی هیت‌سینک Frozr کمپانی ام‌اس‌آی به‌منظور حفظ بهترین کارایی ممکن توسط مؤلفه‌هایی همچون فن خنک‌کننده دو بلبرینگه (به همراه طرح ثبت اختراع)، پره‌های پروانه‌ای، فناوری Zero Frozr و قابلیت تنظیم خودکار مقادیر توسط هوش مصنوعی تجهیز شده است. گسترش لوله‌های انتقال حرارت در سرتاسر هیت‌سینک‌های قابل مشاهده در سرتاسر مادربرد جهت بهبود اتلاف میزان حرارت تولیدی نیز در افزایش راندمان هرچه بیشتر این مهم تأثیرگذار واقع شده است. شیلد خنک‌کننده M.2 Frozr با کاهش دمای درایو ذخیره‌ساز و دستگاه‌های مبتنی بر شکاف توسعه فوق در جلوگیری از نزول کارایی نیز مفید واقع شده است. بستر نرم‌افزاری باز طراحی شده Creator Center با فراهم آوردن حالات کاری بهینه شده و مدیریت منابع برای طیف وسیعی از سناریوها و نیازمندی‌های مختلف به کمک طراحان و تولیدکنندگان محتویات شتافته است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

مادربرد MPG X570 Gaming Pro Carbon WIFI: عملکرد مطلوب همراه با سبک ویژه

با طراحی الهام گرفته شده از ماشین‌های فوق سریع، محصول MPG X570 Gaming Pro Carbon WIFI مادربردی قدرتمند با ظاهری پرسرعت، به همراه ترکیب فناوری Mystic Light برای اعلام شخصی‌سازی‌های رنگارنگ به همراه برخورداری از تعداد میلیون‌ها میلیون رنگ و تعداد 29 اثر نورپردازی ویژه می‌باشد. پشتیبانی از جدیدترین شکاف توسعه Lightning Gen4، طراحی هیت‌سینک Frozr و شیلد خنک‌کننده M.2 Frozr در تضمین پایداری عملکرد و بهبود کاهش میزان حرارت تولیدی مثمرالثمر واقع شده‌اند. قابلیت تنظیم پیکربندی‌های گیمینگ ویژه نظیر WIFI 6 AX با برخورداری از سه برابر پهنای باند بیشتر نسبت به نسل پیشین خود و امکان فراهم آوردن نرخ انتقال داده با سرعت 2400 مگابیت بر ثانیه، به همراه شیلد‌های محافظتی درگاه‌های ورودی و خروجی علاوه بر استحکام و پتانسیل بیشتر، در سهولت نصب قطعات نیز تأثیرگذار ظاهر گشته‌اند.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

مادربرد MPG X570 Gaming Edge WIFI: بهترین تعادل ممکن

سبک مبارزه خود را با استفاده از مادربرد MPG X570 Gaming Edge WIFI تغییر داده و ترس را به درون قلب دشمنان خود تزریق کنید. طراحی ارتقاء یافته هیت‌سینک به همراه شیلدهای محافظتی درگاه‌های ورودی و خروجی تعبیه شده نه تنها در بهبود خنک‌سازی پردازنده‌های مرکزی پیشرفته، بلکه نصب سریع قطعات و سخت‌افزارهای رایانه‌ای نیز تأثیرگذار واقع شده‌اند. تراشه آن‌برد Wireless-AC کمپانی اینتل منجر به افزایش سرعت دانلود محتویات به بیشتر از 1.73 گیگابیت بر ثانیه و اتصال سریع‌تر به شبکه گسترده وب می‌گردد. سخت‌افزار مادربرد مورد بحث آماده فراهم آوردن تجربه‌ای منحصر به فرد از دنیای بازی‌های رایانه‌ای است.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

مادربرد MPG X570 Gaming Plus: دی‌ان‌ای گیمینگ قرمز رنگ

برای آن دسته از افرادی که به دنبال تمرکز بر کسب لذت از بازی‌های رایانه‌ای و یا رقابت با سایر رقیبان خود هستند، سخت‌افزار مادربرد MPG X570 Gaming Plus پلتفرمی غیر پیچیده و ضروری برای پردازنده‌های مرکزی رایزن کمپانی ای‌ام‌دی را برای آنان فراهم آورده است. به‌منظور پشتیبانی از پردازشگرهای مرکزی با تعداد هسته‌های بیشتر و تضمین جلوگیری از بروز مشکلات حرارتی، طراحی هیت‌سینک Frozr، سطوح جاذب گرمای گسترش یافته و شیلد خنک‌کننده M.2 Frozr به همراه دیگر فناوری‌های پیشرفته در طراحی مادربرد مورد بحث به کار گرفته شده‌اند. افزون بر تمامی موارد فوق، طراحی معمول مدار چاپی محصول در فراهم آوردن سهولت بیشتر در امر مدیریت کابل برای درگاه‌های ساتا و یو‌اس‌بی نیز تأثیرگذار می‌باشد.

کامپیوتکس 2019: کمپانی MSI از مادربردهای X570 خود رونمایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *