کمپانی Super Micro دیگر در چین مادربرد سرور تولید نمی‌کند

کمپانی Super Micro دیگر در چین مادربرد سرور تولید نمی‌کند


بنا بر گزارش یکی از منابع معتبر در حوزه اخبار سخت افزارهای دیجیتال، کمپانی Super Micro تصمیم دارد تا تولیدات مادربرد خود را از کشور چین خارج کند. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

Super Micro

یک رسانه آلمانی در گذشته گزارشی را منتشر کرد که حاکی از وجود تراشه‌هایی برای جاسوسی در مادربردهای تولید شده توسط شرکت Super Micro بود. پس از انتشار این گزارش این کمپانی از نظر فروش با ضربه‌ای قابل اشاره مواجه شد. پس از آن Super Micro سریعا با مستندات خود این گزارش را رد کرده و آن را بی اساس خواند. به دنباله این موضوع که اتفاق ناخوشایندی برای شرکت سوپر میکرو به همراه داشت، تولیدات شرکت به خارج از چین انتقال خواهد یافت.

رسانه آلمانی مذکور در زمان انتشار گزارشی که منتشر کرد، مدعی بر وجود تراشه‌های جاسوسی در تولیدات رده سرور شرکت سوپر میکرو بود و افزون بر این، دولت چین را با این موضوع هم دست می‌دانست. همانطور که قابل پیش بینی بود، گمانه زنی‌هایی مبنی بر اینکه دولت چین برای جاسوسی با کمپانی‌های مختلف در این صنعت سر و کار دارد پی در پی بیشتر شد. در نتیجه تمام این اتفاقات این شرکت سوپر میکرو بود که کاهش 10 درصدی در فروش مادربردهای سری سرور را تجربه کرد.

حال این شرکت تصمیم دارد بنا بر سه منظور فرار از گرفتن لقب جاسوسی، دستیابی به اعتبار از دست رفته و فرار از تحریم‌های کشور آمریکا تولیدات مادربرد خود را از چین خارج کند. به کنار ضربه‌ای که سوپر میکرو از این موضوع تجربه کرد، کشور چین در سال 2017 میلادی سهم 90 درصدی از تولیدات مادربردهای رده سرور را از دست داد و به مقدار 50 درصد رسیده است.

منابع: PC Gamer و techpowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *