گلایه خداکرمی از درخواست مالی هنرمندان برای پیوستن به کمپین شورای شهر

گلایه خداکرمی از درخواست مالی هنرمندان برای پیوستن به کمپین شورای شهرناهید خداکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راه‌اندازی کمپین نه به پلاستیک در شورای شهر تهران گفت: در آذرماه سال گذشته کمیته سلامت شورای شهر در راستا اجرای مصوبه سال ۱۳۸۸ شورا کمپین تهران بدون پلاستیک را ایجاد کرد.

او اظهار کرد: متاسفانه با وجود خطرات زیست‌محیطی پلاستیک و همچنین مصوبه شورای شهر در خصوص کاهش مصرف پلاستیک در تهران نه تنها کمیته برنامه‌ریزی این مصوبه شکل نگرفته بود، بلکه هیچ گام عملیاتی نیز در خصوص اجرا این مصوبه برداشته نشده بود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر گفت: زمانی که تصمیم به اجرا این مصوبه گرفتیم از همه ارگان‌های ذیربط از جمله اتحادیه‌ها، اصناف، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و … درخواست کردیم تا به این کمپین ملحق شوند. هدف ما این بود که مردم مصرف پلاستیک را کاهش دهند و از سوی دیگر از رهاسازی پلاستیک در محیط زیست جلوگیری شود.

خداکرمی با بیان این‌که همواره برای پیشبرد اهداف و تصمیمات فرهنگی از هنرمندان، ورزشکاران و سلبریتی‌ها دعوت می‌شود که برای تحقق این هدف به این کمپین‌های فرهنگی ملحق شوند، ادامه داد: در این حوزه به غیر از پرویز پرستویی هیچ کدام از هنرمندان حاضر به همراهی با ما نشدند و حتی متاسفانه برخی از آنها دستمزد و هزینه‌های گزافی را از ما طلب می‌کردند که پرداخت آن از عهده شورای شهر برنیامد و نتوانستیم از حضورشان استفاده کنیم.

او گفت: متاسفانه چهار روز قبل رادیو دویچه‌وله کمپین نه به پلاستیک را راه‌اندازی کرد. ما خوشحال هستیم که تقریبا همه به موضوع پلاستیک و عدم استفاده از آن حساس شده‌اند، اما جالب است که هنرمندان و بازیگران زیادی به این کمپین پیوستند و این در حالی است که ما از یک‌سال قبل این موضوع را شروع کردیم اما اکثر هنرمندان حاضر نشدند به صورت رایگان به این کمپین بپردازند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر با اشاره به این‌که همیشه مرغ همسایه غاز است، گفت: اجرا مصوبه شورای شهر و کمک به آن یک وظیفه است و هنرمندان می‌توانستند به عنوان کار داوطلبانه در بهبود کیفیت زندگی مردم نقش ایفا کنند، اما نخواستند این مساله را به صورت رایگان انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *