گیگابایت با برند آئورس سریعترین راهکار ذخیره سازی جهان را معرفی کرد

گیگابایت با برند آئورس سریعترین راهکار ذخیره سازی جهان را معرفی کرد


کامپیوتکس 2019: گیگابایت با برند آئورس سریعترین راهکار ذخیره سازی جهان را معرفی کرد

اشتراک گذاری این مطلب

گیگابایت با برند آئورس سریعترین راهکار ذخیره سازی جهان را معرفی کرد. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.  


 

گیگابایت


  شرکت گیگابایت با بهره گیری از خلاقیت و به کمک پهنای باند فوق العاده نسل چهارم PCIe  موفق به خلق شگفتی در دنیای SSD ها شده است که می تواند به سرعت خواندن و نوشتن حیرت انگیز 15 گیگابایت بر ثانیه دست یابد! این محصول که در نمایشگاه کامپیوتکس 2019 به نمایش در آمده است در واقع از 4 عدد M.2 SSD  2 ترابایتی سازگار با PCIe 4.0 ساخت گیگابایت تشکیل شده که بر روی یک برد گسترش دهنده PCIe نصب شده و بصورت RAID فعالیت می کنند. این برد علاوه بر شباهت ظاهری اش به کارت های گرافیک به مانند آنها،  بطور مستقیم به یک درگاه PCI Express 4.0 مادربرد متصل می شود تا بطور طبیعی بعنوان یک حافظه واحد 8 ترابایتی عمل کند و بتواند با استفاده از پهنای باند PCIe 4.0 به سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات 15 گیگابایت بر ثانیه دست یابد.  


  گیگابایت  


  نرخ بالای خواندن و نوشتن اطلاعات این SSD زمانی نمود پیدا میکند که بدانیم سریعترین SSD های موجود در بازار دارای نرخ خواندن و نوشتن 3500 مگابایت هستند، یعنی حدود یک چهارم سرعت غول 8 ترابایتی گیگابایت! البته درست است که از لحاظ تئوری دستیابی به سرعت 15 گیگابایت بر ثانیه شاید با استفاده از RAID کردن چندین SSD پر سرعت امکان پذیر است، اما مشکلات نگهداری و به کارگیری چندین SSD مانند فضای مورد نیاز و درگاههای مورد نیاز برای نصب SSD ها، عملا شاید غیر ممکن باشد. اما نوآوری گیگابایت سبب شده تا به ساده ترین شکل ممکن، تنها با استفاده از یک درگاه PCIe 4.0 و در فضایی کم بتوانیم سرعت نهایی حاصل از تجمیع چندین SSD پرسرعت را تجربه کنیم.  


    گیگابایت    


  SSD 8 ترابایتی گیگابایت بخشی از موفقیت خود را مدیون استفاده بهینه از استاندارد PCIe 4.0 است که دستیابی به پهنای باندی فراتر از آنچه در نسل سوم وجود داشت را ممکن ساخته است، بطوریکه دیگر SSD های سازگار با PCIe 4.0 گیگابایت بصورت منفرد می توانند به سرعت خواندن و نوشتن 5000 مگابایت بر ثانیه دست یابند که با استفاده از نسل قبل این استاندارد یعنی PCIe 3.0 تنها تا 3500 مگابایت ممکن بود.  


    گیگابایت  


  شباهت SSD گیگابایت به کارتهای گرافیک فقط به ظاهر و درگاه مورد استفاده اش ختم نمی شود، بلکه به منظور مدیریت هرچه بهتر حرارت تولید شده توسط بخش های مختلف این SSD، هیت سینکی الومینیومی نیز بر روی حافظه های تشکیل دهنده این SSD تعبیه شده که با همکاری یک فن وظیفه دفع حرارت و نگهداری اجزای SSD در دمای مناسب را به عهده دارد. این اعجوبه وسوسه بر انگیز گیگابایت بهترین گزینه برای گیمرها ، تدوینگر های حرفه ای و همچنین افرادیست که به ویرایش فایل های سنگین چند رسانه ای می پردازند.  همچنین گفتنیست که گیگابایت در نظر دارد تا برد گسترش دهنده خود را بطور جداگانه نیز روانه بازار کند تا بتوانید با استفاده از M.2 SSD های خودتان نیز به ساخت یک حافظه ترکیبی متشکل از چند SSD مبادرت نموده و از بالاترین نرخ خواندن و نوشتن اطلاع لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *