یک قاشق سر پُر شکر!

یک قاشق سر پُر شکر!


راب مارشال، کارگردان ۵۸ساله‌ی آمریکایی که فیلم‌هایی چون «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» و «به‌سوی‌ جنگل» را در کارنامه دارد، این‌بار به سراغ یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال کلاسیک جهان رفته که در تمام نسل‌ها و تمام فرهنگ‌ها محبوب است. او در این فیلم داستان متفاوتی را نسبت به فیلم قدیمی مری پاپینز روایت می‌کند و به‌نوعی ادامه‌ی داستان مری پاپینز است. شخصیت «مایکل بنکز»، پسرک بازیگوش فیلم مری پایینز در این فیلم بزرگ شده و حالا مثل پدرش در ارتباط با فرزندانش مشکل دارد. به همین جهت مری پاپینز، پرستار جادویی به کمک او می‌آید.

فیلم کلاسیک مری پاپینز در اسکار سال ۱۹۶۵ در ۱۳ رشته کاندید دریافت جایزه شد و پنج اسکار بهترین بازیگر زن، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه‌ی فیلم را از آن خود کرد. «جولی اندروز»، بازیگر پیشین نقش مری پاپینز که به‌خاطر آن جایزه‌ی اسکار را دریافت کرد، در این فیلم حضور ندارد. راب مارشال و تهیه‌کنندگان فیلم امیدوار بودند که او نقش کوتاهی را در فیلم بازگشت مری پاپینز بازی کند، اما او در گفت‌وگویی اعلام کرد: «ممکن است ورود من به فیلم، توجه تماشاگر را از بازی امیلی بلانت منحرف کند و با توجه به ذهنیتی که از بازی من در نقش مری پاپینز در تماشاگران وجود دارد، به‌احتمال زیاد بیش‌تر توجهشان به من معطوف می‌شود.»

گفته می‌شود منتقدانی که فیلم را دیده‌اند، بازگشت مری پاپینز را پسندیده‌اند و آن را دنباله‌ی مناسبی برای نسخه‌ی کلاسیک مری پاپینز قلمداد کرده‌اند. اما باید صبر کرد و دید که تماشاگران این فیلم هم همین نظر را دارند و بازگشت مری پاپینز هم به فیلمی فراگیر در جهان تبدیل می‌شود یا نه؟ شاید ترانه‌های این فیلم هم مانند ترانه‌ی مشهور «یک قاشق سر پر شکر» تا همیشه در خاطر مخاطبان کودک و نوجوان این فیلم باقی بماند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *