۱۰۰ مورد اهدای عضو در فروردین ماه در شهر تهران

۱۰۰ مورد اهدای عضو در فروردین ماه در شهر تهرانکتایون نجفی‌زاده، رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان، در گفت‌وگو با ایلنا با اعلام این خبر گفت: سال گذشته ۹۲۳ اهدای عضو داشتیم، اما خوشبختانه امسال حرکت وسیعی آغاز شده و تعداد اهدای عضو در فروردین و اردیبهشت ماه، خیلی بیشتر از سال‌های گذشته بود.

نجفی‌زاده با اشاره به اینکه ۱۰۰ مورد اهدای عضو در فروردین ماه فقط در شهر تهران داشتیم، گفت: برای افزایش فرهنگ اهدای عضو در یک کشور باور عمومی نیاز است.

رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: در آمریکا ۵۸ درصد بزرگسالان، نظر خود را راجع به اهدای عضو بعد از مرگشان اعلام کرده‌اند، اما در ایران این آمار ۱۰ درصد است و به این معنا است که فرهنگ سازی ما هنوز کافی نیست. همچنین باید تیم‌های اهدای عضو کافی در کشور وجود داشته باشد و انجمن اهدای عضو  ایرانیان بنابر وظایفی که وزارت بهداشت برعهده انجمن گذاشته، آموزش کل تیم‌های اهدای عضو را انجام می‌دهد که تاکنون در ۱۴ استان این آموزش ها داده شده است

وی در پایان بیان کرد: برنامه‌های ما برای امسال این است که ۱۸ استان دیگر تحت آموزش قرار گیرند که در هر استان حدود ۵۰۰ نفر آموزش می‌بینند. در استان‌های هرمزگان و سیستان بلوچستان که تا به حال تقریبا اهدای عضوی نداشته‌اند آمار اهدای عضو از ۰ به حدود ۲۰ درصد در بازده زمانی ۶ ماه رسیده که شگفت‌انگیز است امیدواریم کاری انجام شود که این عمل در همه کشور نهادینه شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *