۱۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس هیات علمی شده‌اند | زنان پیشگام رتبه اولی

۱۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس هیات علمی شده‌اند | زنان پیشگام رتبه اولیبه گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در آیین جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ورودی ۹۲ دوره‌های دکتری و ورودی ۹۴ دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه، گفت: ٣٦ هزار فارغ‌التحصیل دکترا و کارشناسی ارشد در ٣٧ سال خدمت دانشگاه تربیت مدرس پرورش یافته‌اند که این جمعیت برای آباد کردن ایران، جمعیت گسترده‌ای است.  

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌های سطح یک کشور برای پذیرش مسئولیت‌های علمی،  اقتصادی و … فعال‌تر بوده‌اند، افزود: آمار نشان‌دهنده حضور ٣ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه تربیت مدرس در دانشگاه‌های کشور به عنوان هیات علمی است.

وی تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس طی یکسال گذشته را ۲۰۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: حدود ٥٧٠ فارغ‌التحصیل این دانشگاه طی یکسال گذشته فارغ‌التحصیلان مقطع دکترا هستند که ٤٠ درصد آنها خانم هستند. همچنین ١٤٤٠ دانش‌آموخته دانشگاه در یکسال گذشته مربوط به مقطع کارشناسی ارشد است که ٤٥ درصد آنها خانم هستند.

به گفته احمدی، ٢٠٧ رتبه اولی در میان ۲۰۱۰ فارغ‌التحصیل دوره اخیر دانشگاه تربیت مدرس حضور دارند که ۵۳ درصد آنها خانم هستند بنابراین خانم‌ها در این زمینه گوی سبقت را ربوده‌اند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس افزود: دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه تربیت مدرس با نگاه پر امید، عزم و اراده، توانمندی، اعتماد به نفس بالا برای حل مشکلات جامعه و ایمان به خدا و توانمندی خود و ملت، ثابت کرده‌اند که با توانمندی داخلی می‌توان جمهوری اسلامی ایران را به ابرقدرت علمی در دنیا ارتقا داد.

احمدی به فراهم شدن تسهیلاتی برای دانش‌آموختگان دانشگاه تربیت مدرس در قالب انجمن دانش‌آموختگان اشاره کرد و از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه خواست تا به صورت همکار و مشارکت‌کننده با دانشگاه باقی بمانند.

بر طبق این گزارش،  دانشگاه تربیت مدرس سال ۱۳۶۰ تاسیس شد و در ۱۶۹ رشته کارشناسی ارشد و ۱۲۹ رشته دکتری، در قالب ۱۶ دانشکده، ۱۶ پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی و همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه، واحد بین‌الملل نور و دانشگاه ایرانی- سوری فارابی (در حال راه‌اندازی در کشور سوریه) فعالیت می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *