۱۹ فروردین؛ پیش‌بینی بارش شدید همراه با آب‌گرفتگی معابر در شمال شرق کشور

۱۹ فروردین؛ پیش‌بینی بارش شدید همراه با آب‌گرفتگی معابر در شمال شرق کشورامین حسین نقشینه به ایرنا گفت: با توجه به شدت بارش‌ها امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، برخی نقاط یزد، شرق اصفهان، غرب کرمان، جنوب فارس و شمال هرمزگان شاهد افزایش حجم بارش هستیم.

وی اظهارداشت: دراین مناطق بارش‌ها به شکل رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت است و در ادامه آبگرفتگی معابر در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و یزد رخ می‌دهد.
این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین در سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش‌بینی شده که احتمال خیزش گرد و خاک نیز در این مناطق وجود دارد.

نقشینه ادامه داد: با وجود اینکه امروز صبح (۱۹ فروردین) آسمان شرق کشور ابری بود اما شاهد افزایش دما در این مناطق و کاهش دما در غرب کشور بودیم، همچنین پیش‌بینی شده دمای شمال شرق کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش یابد.
وی گفت: امروز صبح کرمانشاه با ۶ درجه، سنندج، خرم آباد، ایلام و اهواز ۵ درجه کاهش خنک‌تر از روز قبل بودند اما بیرجند، کرمان و بندرعباس به ترتیب ۶، ۵ و ۵ درجه گرم‌تر از دیروز شدند.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا و پس فردا به سبب عبور امواج تراز میانی جو برای بیشتر مناطق کشور در برخی از ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

وی گفت: شدت بارش‌ها فردا (سه شنبه) در شمال خراسان رضوی و چهارشنبه در مناطقی از خراسان رضوی و ارتفاعات شرق سمنان رخ می‌دهد و برای روز چهارشنبه نیز در کشور بارش‌ها به صورت پراکنده خواهد بود.

  • آسمان تهران ابری همراه با رگبار

کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت نیز بیان داشت: آسمان تهران امروز نیمه ابری است اما به تدریج بر میزان ابرها افزوده می‌شود که در ادامه گاهی رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید را انتظار داریم اما از اوایل شب کاهش ابر پیش‌بینی شده و فردا و پس فردا آسمان پایتخت کمی ابری و نیمه ابری خواهد بود.

نقشینه یادآورشد: بیشینه دمای امروز تهران در مهرآباد به ۲۱ درجه و شمیرانات ۱۸ درجه می‌رسد و کمینه دمای امروز صبح تهران ۱۱ درجه بالای صفر بود که فردا به ۱۰ درجه خواهد رسید.
وی اظهار داشت: سنندج با دو درجه، همدان و کرمانشاه نیز با ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین و بندرعباس با ۳۶ درجه بالای صفر، اهواز ۳۲، بوشهر و زاهدان ۳۱ درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین مراکز استانی کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *