۲۱ یگان عمده ارتش در خدمت سیل‌زدگان هستند

۲۱ یگان عمده ارتش در خدمت سیل‌زدگان هستندبه گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، صبح امروز(دوشنبه ۲۶ فروردین) در نشست خبری به مناسبت روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی محوری، با تبریک روز ارتش گفت: در سیل اخیر، ارتش به عنوان نیرویی ولایت مدار به محضر دریافت پیام رهبر انقلاب بلافاصله به کمک مردم سیل‌زده شتافت و هم‌اکنون بخشی از توان ارتش در گلستان، خوزستان و لرستان و کرمانشاه مشغول هستند.

وی ادامه داد:  ۲۱ یگان عمده نیروی زمینی درگیر سیل هستند و قریب به هفتصد دستگاه تجهیزات  مهندسی؛ یعنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین  راه‌سازی و پل‌سازی در خدمت مردم سیل‌زده هستند.

امیر حیدری با بیان اینکه خبرهای خوشی برای سربازهای مناطق سیل‌زده داریم، اظهار داشت: هم برای سربازان ساکن در این مناطق و هم سربازانی که به یاری مردم سیل‌زده شتافته‌اند امتیازاتی در نظر گرفته‌ایم که روز ۲۹ فروردین جزییات آن را اعلام خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه پل‌های متحرک و هجومی ارتش، آلامی شده بر دردهای مردم سیل‌زده، گفت: در پلدختر و گمیشان آنچه خودنمایی می‌کند حضور نیروهای پل‌گذار ارتش است.

وی ادامه داد: بالگردهای ارتش رکورد تاریخی از خود به جای گذاشته‌اند و قریب به سه هزار مصدوم را به جاهای امن رسانده‌اند.

امیرحیدری با بیان اینکه یگان‌های بهداشت و درمان ارتش در مناطق سیل‌زده حضور دارند گفت: بهترین جراحی‌ها در بیمارستان‌های صحرایی ارتش در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود.

وی به حضور نفربرهای ارتش در مناطق سیل‌زده اشاره کرد و گفت: همچنین سایر نیروهای متخصص ما به کارگرفته شدند و سایر نیروهای غیرتخصصی ما در بخش امداد به کار گرفته شدند و در لایروبی خانه‌به‌خانه سیل‌زدگان مشغول هستند.

امیر حیدری افزود: بیش از ۸۶۰۰ سرباز ارتش در لرستان و گلستان امداد خانه‌به‌خانه انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه پمپ‌های تخلیه آب را نیز به مناطق سیل‌زده گسیل داشته‌ایم، اظهار داشت: نیروی هوایی هم نقش ارزنده‌ای در خدمت به سیل‌زدگان ایفا کرده و پدافند هوایی با گسیل داشتن بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی را کمک کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: تا زمانی که مردم سیل‌زده از ما راضی نشوند، در کنار آن‌ها خواهیم ماند.

امیر حیدری با اشاره به روز ارتش گفت: امسال در  استان‌های درگیر سیل؛ یعنی گلستان لرستان و خوزستان به سبک معمول رژه نداریم و به جای آن یک رژه امدادرسانی خواهیم داشت که مستمر خواهد بود.

وی افزود: در این رژه، بسته‌های مواد عذایی را با طیف عظیمی از خودروها به دست مردم خواهیم رساند و این نیروها تا پایان در کنار مردم خواهند ماند. در سایر استان‌ها با همان صلابت همیشگی، بلکه بیشتر، رژه خواهیم رفت و حتی در شهرهایی که سابقه رژه نداشته‌ایم، رژه خواهیم رفت تا دشمن‌ها بدانند در آن واحد، توان انجام چند ماموریت را به شکل همزمان داریم.

امیر حیدری از انعقاد قرارداد ارتش با وزارت دفاع خبر داد و گفت: در این قرارداد تانک کرار که کاملا بومی است را خریداری می‌کنیم. این تانک از پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیاست و آپشن‌هایی دارد که در تانک‌های پیشرفته دنیا یافت نمی‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *