۵ مرداد | با نتایج انتخابات شورایاری‌ها

۵ مرداد | با نتایج انتخابات شورایاری‌هاحمید طهایی، دبیر ستاد شورایاری‌ها، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ‌ درباره اعلام نتایج نهایی انتخابات شورایاری‌ها گفت: در حدود ۴۰ محله آرای کاندیداهای اصلی و علی‌البدل مساوی بوده است و باید براساس دستورالعمل انتخابات شورایاری‌ها نتایج آنها مشخص شود.

وی درباره شیوه تصمیم‌گیری درباره آرا مساوی گفت: ابتدا مدرک تحصیلی افراد با یکدیگر مقایسه می‌شود و فردی که مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشد به عنوان منتخب محله انتخاب خواهد شد، ‌ اما اگر مدرک تحصیلی افراد نیز مشترک باشد، ‌ با حضور کاندیداها در ستاد شورایاری‌ها قرعه‌کشی می‌شود و فرد منتخب مشخص خواهد شد.

دبیر اجرایی انتخابات شورایاری‌ها درباره شکایت احتمالی کاندیداها نیز گفت: شکایات به هیات نظارت انتخابات یا همان ستاد هماهنگی شورایاری‌ها اعلام می‌شود و اگر شکایتی به ستاد اجرایی برسد، ‌ رسیدگی به شکایت را به هیات نظارت ارجاع می‌دهیم.

طهایی در ادامه گفت: با توجه به اینکه برخی سوءپیشینه خود را با توجه به محدودیت زمان ارائه ندادند، در صورتی که به عنوان عضو شواریاری انتخاب شوند، ‌ اما محرز شود که مدرک سوءپیشینه آنها اشکال دارد، ‌ حذف خواهند شد و عضو علی‌البدل جایگزین آنها می‌شود.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران و عضو هیات نظارت انتخابات شورایاری‌ها، نیز در گفت‌وگو با ایلنا، ‌ درباره اینکه تاکنون آیا شکایتی از نتایج به دست آنها رسیده است یا خیر گفت: جلسه هیات مرکزی نظارت هنوز تشکیل نشده است تا شکایات بررسی شود. این جلسه بعد از ظهر امروز تشکیل می‌شود و شکایات احتمالی اعلام و بررسی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *