۸۶۰۰ نفر در انتظار پیوند کلیه | ۳ هزار دستگاه دیالیز اضافه می‌شود

۸۶۰۰ نفر در انتظار پیوند کلیه | ۳ هزار دستگاه دیالیز اضافه می‌شودبه گزارش همشهری آنلاین، مهدی شادنوش، در جشن حمایت از بیماران کلیوی افزود: فرهنگ اهدا باید بیش از آن چیزی که هست در ایران ترویج شود و این مهم با همکاری رسانه‌ها امکان‌پذیر است.

او در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته درنظراست،  حدود سه  هزار دستگاه دیالیز ظرف سه سال آینده به چرخه دیالیز کشور،  افزوده شود.

رئیس مرکزمدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: با بازدیدهایی که ازبخش دیالیز بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد مشاهده می‌شود که متاسفانه بسیاری از بیماران هیچ اطلاعی  از دیالیز صفاقی ندارند. به همین دلیل این نوع دیالیز باید به خوبی به مردم و بیماران معرفی شود.

او افزود: از آنجا که وضعیت گرایش بیماران دیالیزی به استفاده از دیالیز صفاقی مناسب نیست،  درنظر گرفته شده  است با فرهنگ‌سازی و آموزش تا  سه سال آینده بتوانیم آمار دیالیز صفاقی کشور را به  حدود ۶ هزار دیالیز برسانیم که البته این امر  با همکاری تمام پزشکان، میسر خواهد شد.

شادنوش  تاکید کرد: مساله فلوشیب پیوند خیلی کم‌رنگ شده است که یکی از دلایل آن نبود تعرفه  برای آن‌ها است، در این خصوص جلسه ای با بیمه‌ها داشته ایم و امیدواریم که درآینده نزدیک،   به  نتایج مثبتی برسیم.  

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *