19 آبان؛ آغاز ثبت‌نام برای ارز دانشجویی | کدام دانشجویان واجد شرایط دریافت ارز هستند؟

19 آبان؛ آغاز ثبت‌نام برای ارز دانشجویی | کدام دانشجویان واجد شرایط دریافت ارز هستند؟به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، ثبت‌نام دانشجویان متقاضی دریافت ارز دانشجویی با توجه به بخشنامه هفتم آبان ماه اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی انجام می‌گیرد.

کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می‌توانند از شنبه ۱۹ آبان ماه فرم‌های لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد (portal.saorg.ir) بارگذاری کنند و کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه انجام می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی اول مهر تا ۲۹ اسفند ماه ۹۷ به واجدان شرایط تعلق می‌گیرد و با توجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی (سجاد)، لازم است دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه سجاد ثبت‌نام کنند.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۷ است می‌توانند درخواست ارز دانشجویی کنند.

بر طبق این گزارش، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی و بر عهده بانک‌های عامل (تجارت و سامان) است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *