8 نقص امنیتی جدید برای پردازنده‌های کمپانی اینتل کشف شد!

8 نقص امنیتی جدید برای پردازنده‌های کمپانی اینتل کشف شد!


مدتی پیش اخبار کشف نقص های امنیتی در پردازنده‌های کمپانی اینتل را خواندید. حال آخرین اخبار حاکی از کشف شدن 8 نقص امنیتی جدید دیگر در پردازنده‌های این کمپانی به نام Spectre-ng است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

هشت نقص امنیتی جدید برای پردازنده‌های کمپانی اینتل به تازگی کشف شده است. از این میان اشاره شده، 4 مورد آنها به شدت مشکل ساز هستند. همچنین اشاره شده است این مشکلات امنیتی همانند Spectre هستند. از این سو، مشکلات امنیتی جدید Spectre-ng نامگذاری شدند. حال با این وضعیت می‌توان یک سیستم میزبان را از طریق یک ماشین مجازی (VM) ساده اکسپلویت کرد.

این مشکلات از سوی یک تیم آلمانی به نام c’t / Heise گزارش شده است. جزئیات فنی در رابطه با این مشکلات امنیتی تا به حال منتشر نشده اما با این حال می‌توان سناریوهایی مانند مشکلات Spectre را در نظر داشت. در بخشی دیگر گفته پردازنده‌های ARM نیز تا حدی آسیب پذیر هستند اما تا به حال در مورد آسیب پذیری پردازنده‌های کمپانی AMD گزارشی منتشر نشده است. با این حال در مورد آسیب پذیر بودن یا نبودن پردازنده‌های AMD در این مورد نمی توان نظری داد.

شنیده می‌شود کمپانی اینتل به صورت جدی در حال رفع مشکلات گزارش شده در پشت صحنه است. در این صورت انتظار می‌رود کمپانی اینتل برای رفع مشکلات امنیتی Spectre-ng با همکاری سازندگان سیستم عامل مانند ویندوز و لینوکس، وصله‌های امنیتی جدیدی را منتشر کند. همچنین کمپانی اینتل نیز تاییده کرده است، 4 مورد از مشکلات گزارش شده بسیار خطرناک هستند.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *