GPU-Z v2.20 با رفع مشکلات اساسی منتشر شد

GPU-Z v2.20 با رفع مشکلات اساسی منتشر شد


طبق اعلام TechPowerUp، یکی از منابع معتبر در حوزه سخت افزارهای دیجیتال، نرم افزار GPU-Z مجددا پس از چند ساعت فاصله زمانی با نسخه قبلی، یک بروزرسانی مهم دریافت کرده است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

GPU-Z v2.20

نرم افزار GPU-Z برای اغلب افرادی که با سخت افزار کامپیوتر آشنایی دارند، به عنوان یک برنامه همیشه نصب شده بر روی سیستم‌های آنها شناخته می‌شود. تحت محیط این برنامه می‌توان اطلاعات کامل و دقیقی از کارت گرافیک‌های نصب شده بر روی سیستم بدست آورد و در لحظه از وضعیت و بارگذاری کارت گرافیک مطلع شد. رسانه تک پاور آپ پیشتر نگارش 2.19 از برنامه GPU-Z را منتشر کرد که به گزارش کاربران این سایت، نرم افزار منتشر شده از مشکلات اساسی برخوردار بود.

طبق اطلاعات موجود سه باگ اساسی در نسخه 2.19 یافت شده و پس از چند ساعت نگارش 2.20 از GPU-Z منتشر شد. اولین مشکل مربوط به غیر فعال شدن اورکلاک فرکانس هسته برای کارت‌‎های گرافیکی بود. طبق گزارشات، پس از اورکلاک بر روی فرکانس هسته با استفاده از نگارش 2.19 فرکانس بوست بلافاصله غیر فعال می‌شد. مشکل دوم مربوط به کرش شدن سیستم حین استفاده از کارت‌های گرافیک سری پاسکال بود. در صورت استفاده از کارت‌های گرافیکی نسل دهم کمپانی انویدیا و نصب نبودن درایور گرافیکی، باز کردن برنامه GPU-Z موجب کرش شدن سیستم مصرف کنندگان شده است. مشکل سوم مربوط به عدم سازگاری دستگاه‌های اپل همراه با تراشه گرافیکی Radeon Vega 12 کمپانی AMD می‌باشد.

در برنامه GPU-Z v2.20 هر سه باگ ذکر شده به صورت کامل رفع شده و در نسخه تازه پهنای باند به جای “bit” حالا “Bit” نمایش داده می‌شود. برای دانلود می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

 

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *